Tisk

Aktuální tiskové zprávy k on-line průzkumům a Jobswype novinkám.

Stáhnout

2018

Většina evropských zaměstnanců zůstává s chřipkou doma

Praha, 15. března 2018

Chřipková epidemie 2018? 81% českých zaměstananců zůstává v případě nemoci doma. Na druhém konci spektra je Rumunsko. 78% Rumunů chodí i v době nemoci do práce.

Přečíst více

Průzkum Jobswype ukazuje, že nejdůležitějším předsevzetím týkající se kariéry je získat novou práci

Praha, 15. února 2018

Tři ze čtyř evropských zamestnanců souhlasí

Každý rok vymýšlíme nejlepší novoroční předsevzetí. Dostatečný důvod pro vyhledávací mašinu Jobswype se zeptat jejich uživatelů, jaké předsevzetí si stanovili pro rok 2018.

Výsledek průzkumu:  V průměru tři čtvrtiny respondentů hledají novou práce, zatímco ostatní chtějí vyvážit svůj pracovní a soukromý život a tím získat více volného času.

Přečíst více

2017

Sexuální obtěžování na firemních večírcích? Jobswype průzkum ukazuje: V průměru to zažil každý třetí až čtvrtý zaměstnanec

Praha, 18. prosince 2017

Většina případů ve Velké Británii a v Irsku.

Negativní titulky nenabraly svého konce - stále více případů sexuálního obtěžování na pracovišti se stávají známějšími. Firemní oslavy v adventním čase nabízejí řadu příležitostí pro případné zneužití, která jsou doprovázená uvolněnou atmosférou a ovlivněná alkoholickými nápoji. Vyhledávač prácovních nabídek Jobswype to využil jako příležitost a zeptal se svých uživatelů v Evropě na to, zda byli sexuálně obtěžováni na firemním nebo vánočním večírku. Nemile překvapivý výsledek průzkumu: V průměru až třetina evropských zaměstnanců byla sexuálně obtěžována na firemním večírku. ČR s 22 procenty má naštěstí jedno z nejnižších čísel.

Přečíst více

Žádná emigrace rakouských pracovníků. I ve východní Evropě klesá ochota odejít za prací do zahraničí.

Praha, 4. prosince 2017

Rakousko je stále atraktivní co se týče ekonomické lokality

rakouští zaměstnanci jsou loajální vůči své zemi, pokud se jedná o výběr pracoviště. To je výsledek současného průzkumu prostřednictvím vyhledávače pracovních nabídek Jobswype. S více než 3 400 respondentů v celé Evropě je jedním z nejvýznamnějších průzkumů v tomto roce.

Přečíst více

Brigády mají smysl.

Praha, 27. září 2017

Téměř třetina Čechů tvrdí, že brigády nabízí dobrý pohled na profesní život. Každé léto se mnoho teenagerů a studentů rozhodne k tomu, zlepšit své kapesné. V současné době najdete na Jobswype více než 4300 brigád. Mezi brigádama a praxí se vyskytují právní pracovní rozdíly.

Přečíst více

Žádné online nakupování během pracovní doby

Praha, 16. srpna 2017

Evropské hlasování mezi uživateli Jobswype v létě přineslo jasné výsledky: Evropští zaměstnanci většinou nenakupují online během pracovní doby. Chvályhodný postoj, protože z čistě pracovního práva nebyla tato otázka objasněna a proto tato činnost není v praxi zakázána.

Přečíst více

Důvod číslo 1 pro změnu zaměstnání je stále plat

Praha, 3. července 2017

Anketní otázka zněla: “Proč přemýšlíte o změně zaměstnání?” Po dvou letech provedl Jobswype průzkum u všech uživatelů v deseti zemích Evropy. Cílem průzkumu bylo zjistit, zda a jak se změnily kritéria: Plat, špatné kariérní možnosti, pracovní prostředí, Work Life Balance (rovnováha mezi pracovním a soukromým životem) a neuspokojivá prac. náplň. Není divu, že výsledek ze seznamu možných odpovědí v deseti sledovaných zemích je stále stejný i po dvou letech. Převážná odpověď u většiny uživatelů: „plat“. 66 procent Ćechů by změnili zaměstnání, kdyby byli lépe finančně ohodnoceni. Jobswype průzkum také ukazuje, že v západní Evropě je pracovním prostředí je mnohem důležitější než plat.

Přečíst více

Většina evropských zaměstnanců není dostatečně kvalifikovaná pro svou práci

Praha, 26. května 2017

A co vaše kvalifikace v práci? Pravidelný měsíční průzkum Jobswype položil tuto otázku svým uživatelům. Rakousko se řadí mezi uživatele k evropskému průměru - pouze jeden dotázaný ze třech se cítí pro svou práci ideálně kvalifikovaný.

Přečíst více

Jobswype evropské porovnání 2016-2017: finanční ohodnocení žen a mužů je mezi evropskými zaměstnanci stále zřetelná

Praha, 14. března 2017

U příležitosti Mezinárodního dne žen se vyhledávací mašina Jobswype znovu dotazovala formou ankety svých uživatelů. Překvapivý výsledek pro všechny, kteří se domnívají, že rovnost pohlaví na pracovišti v roce 2017 již není žádné téma. Téměř dvě třetiny evropských zaměstnankyň obdržely při stejné kvalifikaci nižší plat než jejich mužské protějšky, podle výsledků průzkumu z února tohoto roku vyhledávací mašinou Jobswype. Německo nepřináší v tomto ohledu žádné velké naděje a pyšní se pouze s 34 procenty stejného finančního ohodnocení u žen a můžu.

Přečíst více

Jobswype průzkum v únoru 2017: Evropští zaměstnanci potřebují druhé zaměstnání ke svému životu

Praha, 2. března 2017

Znepokojivě vysoké hodnoty, přesahující 70 procent ve všech zkoumaných zemích. To ukazuje, že průzkum vyhledávače pracovních nabídek působícího skoro po celé Evropě hraje velkou roli pohlaví, částečné pracovní úvazky a rostoucí životní náklady, které mohou být příčinou, proč lidé potřebují k životu dvě zaměstnání. Také v Rakousku odpovědělo 85% dotazovaných „ano‘‘ na otázku „potřebujete druhé zaměstnání k životu.‘‘

Přečíst více

Změny zaměstnání nejsou v Evropě neobvyklé

Praha, 25. ledna 2017

Příčiny změny zaměstnání jsou různorodé - leadrem se stalo Maďarsko

Stále více lidí si uvědomují po vyučení, absolvování studia nebo již jsou zaměstnáni v daném oboru, že jejich zájmy jsou diametrálně odlišné s prací, kterou vykonávají a proto se porozhlíží po jiném zaměstnání.

Přečíst více