Blog

Váš blog Jobswype pro novinky, tipy a informace o hledání zaměstnání, profesním a pracovním životě.

2018

Pondělí v práci – začněte nový týden s motivací

Praha, 7. dubna 2018

Pondělí v práci
Proč je pondělí nejhorší den v týdnu a proč se cítíte nemotovivaný a bezmocný? Výzkum přináší pár odpovědí. Dva důvody se zdají být zvláště srozumitelné: pracovní stres a oslavy.

Přečíst více

Jak zvládnout děti a práci

Praha, 28. února 2018

Jak zvládnout děti a práci
Pracující matky a otcové už dlouho vědí – děti a práci spolu zkombinovat není vůbec snadné. Vyžaduje to spoustu plánování a především flexibility.

Přečíst více

Žije se lépe zaměstnancům nebo nezavislým pracovníkům

Praha, 22. února 2018

Žije se lépe zaměstnancům nebo nezavislým pracovníkům
Říká se, že tráva je vždy zelenější na druhé straně plotu. Ve skutečnosti to platí i pro zaměstnance a nezávislé pracovníky.

Přečíst více

Co dělat, když kolega zapáchá?

Praha, 27. ledna 2018

Co dělat, když kolega zapáchá?
Znáte také ten pocit, který se Vás zmocní, když si všimnete, že Váš kolega zapáchá? A přitom nepracujete na staveništi a ani v žádné jiné profesní oblasti, kde je fyzická námaha součástí každodenního pracovního dne?

Přečíst více

Jak dodržet novoroční předsevzetí – naše tipy pro dobrý začátek roku 2018

Praha, 27. ledna 2018

Jak dodržet novoroční předsevzetí – naše tipy pro dobrý začátek roku 2018
Každoročně na Silvestra se plánují nejdivočejší předsevzetí na příští rok. Všechno by mělo být samozřejmě lepší.

Přečíst více

2017

Přivýdělek jako Santa Claus

Praha, 17. prosince 2017

Mnozí si stěžují, že hlavní význam vánočních svátků je stále více zastíněn a nahrazován očividným obchodem a komercí. Faktem je, že v období Adventu a Vánoc lítají rekordní peníze do kapes podnikatelů.

Přečíst více

Digitální nomádi - nová forma práce slibuje větší svobodu

Praha, 30. listopadu 2017

Mladí zaměstnanci se liší od předchozích generací především prostřednictvím svých životních hodnot. Image nebo platy jsou pro ně méně důležité než vědomí, že jejich práce dává smysl.

Přečíst více

Co musíte zvážit, pokud chcete pracovat v zahraničí

Praha, 27. listopadu 2017

Současný Jobswype-průzkum opět dokazuje, že práce v zahraničí je stále pro mnohé zajímavé téma. Důvody jsou stejně rozmanité jako samotní lidé.

Přečíst více

Perfektní fotografie do životopisu

Praha, 23. října 2017

Žádná žádost o pracovní místo není kompletní bez dobré fotografie. Ačkoliv trend, zejména ve Spojených státech je, že žádosti jsou odesílány a předkládány bez fotografií, aby se zabránilo jakékoli diskriminaci co se týče vzhledu, barvy pleti atd.

Přečíst více

Na co dávat pozor při čtení pracovních nabídek

Praha, 21. září 2017

Říká se stále dokola, že kariérovým sítím klasických médií už dávno odzvonělo, co se týče nalezení volných pracovních míst. A ve skutečnosti tomu opravdu tak je.

Přečíst více

Jak dosáhnout povýšení v práci

Praha, 21. srpna 2017

Jste nový ve firmě, na startu Vaší kariérní dráhy, nebo obojí, a mířííte vysoko? Vidíte se za pár let ve vedoucí pozici? Pro mnohé to zpočátku vypadá trochu jako by jejich (úspěšní) nadřízeni měli nějaký speciální gen nebo dispozice. Ve skutečnosti mají za sebou tvrdou práci a souhru několika faktorů, včetně štěstí.

Přečíst více

Jak přežít nejteplejší dny v kanceláři – ty nejlepší tipy proti vedru

Praha, 26. července 2017

S létem přichází i vysoké teploty a ani v noci se neochladí. Co nám na dovolené nevadí, může být v kancelářri nesnesitelné.

Přečíst více

Tyto zaměstnání zůstanou i nadále důležité v budoucnu

Praha, 25. června 2017

Normal 0 21 false false false DE-AT X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normale Tabelle"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.

Přečíst více

Nové metody při výběru zaměstnanců

Praha, 1. června 2017

Pryč jsou dny, kdy nadějný uchazeč o práci přečetl denně desítky inzerátu v novinách.  Pro mnohé se stal internet druhým domovem a tím pádem narůstá vyhledávání práce online.

Přečíst více

Když počítačové programy rozhodují o Vašem kariérním úspěchu

Praha, 17. května 2017

Pravděpodobně jste se už někdy nad tím zamysleli, co se stane s Vašim životopisem a dokumenty do té doby, než jste vyzváni k pohovoru (nebo někdy také ne). Jak postupují personalisté, aby se prodrali všemi příchozími životopisy? Jak dlouho trvá, dokud si vytvoří jasnou představu o kandidátovi na základě zaslaných dokumentů? Hromadí na Na stolech se jim hromadí stohy dokumentu, ve kterých ztrácí přehled.

Přečíst více

Stálá dostupnost v zaměstnání a její důsledky

Praha, 9. května 2017

Zní Vám výše uvedený nadpis povědomě? Ve skutečnosti již relaxujete na gauči a užíváte si volný večer, když v tom Vám zavolá šéf ohledně projektu, na kterým právě pracujete. Dobrý návrh, který Vás musí v okamžiku napadnout a který nemohl počkat do druhého dne.

Přečíst více

Neustálá dostupnost v zaměstnání a její důsledky

Praha, 11. dubna 2017

Zní Vám výěe uvedený nadpis povědomě? Ve skutečnosti již relaxujete na gauči a užíváte si volný večer, když v tom Vám zavolá šéf ohledně projektu, na kterým právě pracujete. Dobrý návrh, který Vás musí v okamžiku napadnout a který nemohl počkat do druhého dne.

Přečíst více

Networking - Základní principy dobrých sítí

Praha, 2. března 2017

Dobré vztahy jak v práci tak i v soukromém životě ještě nikomu neuškodily. Zejména v zaměstnání je nanejvýš důležité mít kolem sebe stejně smýšlející kolegy.

Přečíst více

Prezentace jednoduše a snadno

Praha, 27. února 2017

,,Co, když mě nic nenapadá a nemůžu ze sebe dostat ani slovo‘‘ – když  myšlenka na to, že máte vést prezentaci ve Vás vyvolá pocit pocení a úzkosti, potom nejste sami.I ti nejzkušenější profesionálové mají lehkou trému ještě před tím než postavíte před publikum.

Přečíst více

Dodržování deadlinů – správným postupem toho dosánet

Praha, 1. února 2017

Divíte se také někdy, jak Vaši profesní vzory, nebo dokonce někteří z Vašich kolegů se bez námahy vypořádají s deadlinama, zatímco vy se obvykle ocitnete pod tlakem? Dobrá zpráva - studie ukazují, že většina lidí je opravdu produktivní pouze při extrémní časové tísni. To znamená, kolegy, které obdivujete jsou také pod tlakem.

Přečíst více

Přejmenování našich webových stránek - www.jobswype.cz

Praha, 14. ledna 2017

Vážené dámy a pánové,tímto e-mailem Vás chceme upozornit, že v budoucnu Vám budou doručeny e-maily: "Práce na e-mail" přes e-mailovou adresu: service@jobswype.net.

Přečíst více

Jak zahájit úspěšně nový pracovní rok

Praha, 8. ledna 2017

Vánoční svátky nejsou ještě za námi a tak mnozí z Vás budou ještě na dovolené. Nejpozději v druhém lednovém týdnu to ale zase začne - v novém roce na Vás čekají nové projekty, výzvy a úspěchy! Možná je to rok, který nakonec přináší očekávanou podporu, možná dostanete přidáno nebo Vám konečně vyjde Váš velký projekt, který představíte Vašemu nadřízenýmu a tím mu dokážete, že si zasloužíte obojí.

Přečíst více

Čemu byste se měli na vánočním firemním večírku raději vyhnout

Praha, 5. ledna 2017

Ráno po vánočním večírku vaší firmy - trapné ticho, když přijdete do kanceláře? Chce si Váš šéf s Vámi vážně promluvit? Dívají se na Vás Vaši kolegové podivně? Šeptají si za Vašimi zády? Nemůžete si vzpomenout na všechny detaily z předchozího dne? Víte jen, že vánoční večírek byla velká legrace ..

Přečíst více

Zdravé svačiny do kanceláře

Praha, 5. ledna 2017

Celý den strávený v kanceláři znamená obvykle velmi málo pohybu, což je špatné nejen pro vaše zdraví ale i pro vaši postavu. To ale můžete snadno změnit tím, že do svého pracovního dne začleníte více pohybu.

Přečíst více

2016

Šikana - velké téma na pracovišti v evropských zemích

Praha, 5. prosince 2016

Šikanování se může objevit téměř ve všech oblastech života a zatěžuje lidi jak psychicky tak i fyzicky. V současné době je pracovní svět tímto problémem intenzivně ovlivněn.

Přečíst více

Tak přinesete pohyb do Vašeho pracovního dne

Praha, 5. prosince 2016

Že sport a pohyb jsou prospěšné zdraví není žádnou novinkou. To je důvod, proč mnoho lidí se věnuje ve svém volném času různým sportovním aktivitám, které člověka uvolňují od stresu z každodenního pracovní dne a vyřeší problém, jak se vrátit zpět do rovnováhy.

Přečíst více