Jak dodržet novoroční předsevzetí – naše tipy pro dobrý začátek roku 2018

Praha, 27. ledna 2018

Jak dodržet novoroční předsevzetí – naše tipy pro dobrý začátek roku 2018
Každoročně na Silvestra se plánují nejdivočejší předsevzetí na příští rok. Všechno by mělo být samozřejmě lepší.

Oblíbené předsevzetí byly vždy ty, které souvisejí s vlastním zdravím: více sportovat, přestat kouřit, začít běhat, stravovat se zdravě – jíst více zeleniny a ovoce a méně sladkostí atd. Jiní si stanovili nové hobby – strávit více času s rodinou, častěji chodit do muzea,divadla či a koncerty. Bohužel bilance na konci roku je zoufalá – zůstalo jen u dobrých úmyslů a plánů.

Možná jste jedním z nejsilnějších lidí, kteří to dokážou. V tomto případě: naše gratulace! Pro všechny ostatní se podíváme níže v článku na příčiny a poskytneme několik tipů.Proč si vždy vybereme téměř stejné předsevzetí pro nový rok, abychom je zapomněli a začali znovu od začátku příštího roku? Psychologové mají vysvětlení: Pokud budeme mít pevné plány v blízké budoucnosti a navíc jsou to předsevzetí, které přispívají ke zlepšení kvality života, automaticky se domníváme, že máme svůj život pod kontrolou. A tento pocit kontroly je dobrý, protože získáváme jistotu a nabýváme sebevědomí. Na druhou stranu se náš mozek potýká se změnami a automaticky přejde do starých známých vzorů. Proto dobré záměry většinou zůstávají ve fázi plánování.Aby se Vám to nestalo, sestavili jsme pro Vás několik tipů, abyste vytrvali:1. Nedávejte si příliš mnoho předsevzetí. Důležitá rada, protože pokud se budete řídit deseti novými předsevzetími současně, vede to nevyhnutelně k únavě a nakonec to vzdáte.

Přistupujte raději k předsevzetím krok za krokem a své plány plňte jeden po druhým.2. Napište své projekty do seznamu a udržujte tento seznam v pořádku. Studie ukazují, že jednoduché zapisování zajišťuje, že písemná slova jsou mnohem závažnější. Kromě toho, pokud je seznam vždy připraven k tomu, budete vždycky upozorňováni na své záměry.3. Získejte podporu. Sportovní úsilí bude stejně příjemné, pokud bude doprovázet jeden nebo více přátel. Ti automaticky zajistí, že zůstanete motivováni a nevzdáte se. Ať už je Vaším koníčkem cokoliv, přesvědčte dobré přátele, aby se k Vám připojili.4. Naplánujte malé "klopýtnutí". Každý z nás pozná okamžiky slabosti, zejména pokud jde o nové návyky.

Proto si nevyčítejte, když si zapálíte cigaretu nebo si dáte čokoládu. Jinak si brzy budete myslet, že nemůžete dělat nic – a to jste jen jeden krok od toho, že to vzdáte. Hodně štěstí a dobrý začátek nového roku!

Obrázkový materiál

Show blog posts